Akın OLGUN’un kaleminden / Rezillik


  • Gündem
  • 04 Oca 2014
  • admin
  • Okunma
  • Yorum Yok

images (1)

Sistemin kendisi öylesine pişkin ki hiçbir şey onun bu pişkinliğinin önüne geçemiyor. Öldürüyor sırıtıyor, katlediyor sırıtıyor, ülkeyi soyuyor, rüşvetler, iş bitirici komisyoncular ceplerini dolduruyor yine hiç bir şey yokmuş, olmuyormuş gibi sırıtmaya devam ediyor. Sistemin üstüne oturanlar yalanlar söylüyorlar. Ağızları büyüyor, yalanlar büyüdükçe ağızları genişliyor. Yüzbinlerin karşısına geçip söyledikleri yalanları alkışlattıkça geriniyorlar. Yine “din” diyorlar, yine “Müslümanlık” diyorlar, “kul hakkından, duadan, bedduadan bahsediyorlar. Mazlum ve mağduriyet üzerine bir tomar söylev çekiyorlar. (alkışlar kopuyor)

 

Herkesle kavga edip, herkesi düşman ilan edip zafer sözleri veriyorlar. Küçük adamların zaferleri için boyunlar eğiliyor ayaklara kadar. Sen büyüksün, sen yücesin, sen her şeyimizsin üzerine kurulu, vıcık bir iktidar içi güç oyunu hepsi.

 

Siyaset pazarında, karakterlerini tezgâhlara serip alıcı bulabilmek için ortalığı inletenler yakalarına fiyatlarını yazıp dolanıyorlar. Hepsi birbirini satıyor, hepsi güçlü olanın kulağına mırıldanıyor. Dostlarını, arkadaşlarını satıyorlar önce ve bilindik ihanet öykülerini “değişim” ile parlatıp, inançlarını sakız gibi çiğniyorlar. İhanetler önce kuytularda buluşuyor, sonra yüzbinlerin gözünün önüne seriliyor.

 

Dün birlikte aynı tezgâhın iki kenarından tutup taşıyanlar, şimdi birbirlerini kumpas kurmakla suçluyorlar. Hepsi kendi sırtındaki kiri ötekine yükleyerek sıvışmaya çalışıyor.

 

Hepsi poker suratlarını takınmışlar lakin görüyoruz rezillik akıyor yüzlerinden.

 

Din, inanç ve Müslümanlık üzerine kurdukları her cümlenin, aslında yeşil montaj sanayinin bir parçası olduğunu kanıtladılar. Yalan ve dedikodu üzerine kurulu hikâyelerinin patlamış olmasından rahatsızlar sadece. Her ikisi de günahtı düne kadar. Şimdi bütün günahlar sevap, bütün sevaplar günahla yer değiştirdi.

 

Şimdi kelleler yuvarlanıyor iktidarın merdivenlerinden. Kral şüphelendiği, şüphelendirildiği her kelleyi ayaklarının altına çekiyor. “Onu da alın, bunu da alın, şunu da alın” diyerek Başbakan’ı kurtaran adamlar arasına girmeye çalışanların Başbakan severlikleri göz dolduruyor ama şimdilik. Çatırdayan gemi daha fazla su almaya başladıkça birer birer göz önünden kaybolacak tüm fareler. Ve her nasıl oluyorsa yeni dönemin kokusuna bürünüp yeniden piyasa olacaklar.

 

Devletin fabrika ayarlarını kafalarına göre değiştirmenin sonuçlarıyla karşı karşıya gelmediler henüz. O gün geldiğinde devletin çarkının nasıl hepsini dişleri arasına aldığına tanıklık edeceğiz.

 

Tüm bunlar olup biterken tank, panzer, mermi, gaz, cop ve ölüm, yine tüm bu sisteme itiraz edenlerin üstüne çöreklenecek.

 

Aşağıdan yükselen sesi hep beraber boğmak için kol kola girip, “devleti hissedecekler” açıklamalarıyla omuzlarımıza yeni tabutlar yığacaklar.

 

İşte bu yüzden katliamların, cinayetlerin sorumlularını sarıp sarmalıyor ve burnumuzun dibinde olanları çok uzaklardaymış gibi sunmaya devam ediyorlar.

 

İşte bu yüzden tüm rezilliklerinin üzerine yeminler edip el sıkışıyorlar.

 

olgunakin@yahoo.co.uk

images (1)

Benzer Yazılar

En güzel Beşiktaşın çocukları sever / Bulut Küçükartal

Bugün hayatta olan milyonlarca insan potakalda witamin bile değilken , biz katranla 32 evlerin duvarına BJK yazmıştık.O öyle bir yazıydı ki , 2 askeri darbe , 1 Turgut Özal vs silemedi.Baktılar olmuyor lojmanları BJK yazan duvarla birlikte komple yıktılar. Siz bilmezsiniz ! İtalya fatihi kaleci Sabriyi.… Ahmet II , Nico,Zekeriya,Sanlı kaptanı. Vedat,Yusuf,Kör Tuğrul’u. Ben neden...

Misak Tunçboyacı /Çürümeden Önceki Son Çıkış

“Görmüyor Muyuz, Bocalıyor insan, aranıyor hep, Yer değiştiriyor, yükünü atmak ister gibi.” Titus Lucretius Carus   Gidişata dair bir portreyi oluşturabilmek, esas resmin detaylarına vakıf olmak ve bu bahisleri genellendirmelerin sığ sularında dolaşmadan bütünleştirebilmek, hakkaniyeti hatırlayabilmek haddizatında önemli sorunlarımızdandır. Olan biten her şey, bugünün sınırlarını zapt ederken, dönüştürmeyi aralıksız sürdürürken, erk nizamının gerçekliği sıradan için...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Yazarlar

Yazarlar

Son Yorumlar

    Arşivler