Kanser hastalığı için farkındalık yazısı…/ Ruhi UzunhasanoğluNe diyorum Yavuz ( Bingöl ) biliyormusun ,
Kocamustafapaşa’da öğrenci evinde bizim Muhsinle ( Kızılkaya ) kızartılmış patatese yumurta kırardık , yanında akşama kadar tok tutsun diye iki ekmek.İTü’de güzel insanlarla tanışmıştım , onlar başka dünyalar , hayaller peşinden gittiler , çok dert , çok tasa çektiler.Muhsin ne yaptı ne etti VEKİL oldu , bende yazarlık , ufak tefek roller derken tiyatroya kapağı attım. Sağolsun Ferhan(Şensoy) abi elimden tuttu.Sonra Mükremin abi , şiir kitapları , filmler , sonra organize işler felan filan.O gariban Yılmazın çok parası var artık biliyorsun.K.Mustafapaşa delikanlı semttir ( Hala da öyledir ) ama belki yirmi yıl oldu gitmedim.Bu semtin bodrum katında başlayan İstanbul macerası şimdi Camel country evlerinde devam ediyor.Artık çok ünlüyüm , Hollywood artistleriyle filmim bile var.Amerikaya gidiyorum canım çektiği zaman.Birde ev aldım California-dan.Vesaire vesaire.
Dün Tarık Akan’ın vedasını izledim , vay be dedim vay.Onbinler sel olup akmış.
Yarın biz ölsek kaç kişi gelir lan cenazemize Ey Yavuz efendi ( Yavuz denen adam ruhunu kaybetmiş ta ne zaman – dinliyor gibi yapıyor.Dinlemiyor- )
Bir kaç resmi görevli , bir kaç Ray-Ban gözlüklü , çocuğumuz,eşimiz,caminin önünden geçen meraklı gözler , birde kocaman bir çelenk ; Saraydan.Belki en çok O çelenk ilgi görecek.
Hoca dün sordu Tarık Akan için , TVden canlı dinledim.
” Hakkınızı helal ediyor musunuz”
Sanki gök gürültüsü gibi binlerce insan göğüslerini yırtarcasına cevap verdi
” Helal olsun,helal olsun , helal olsun ”
Sonra Teşvikiye , Şişliden onbinler yürüdü,aktı Bakırköye.
40 yıllık Bakırköylü bir abi aradı,
” Yılmaz neredesin ? ben bunca yıllık ömrümde böyle bir kalabalık cenaze görmedim Bakırköyde , gelsene ”
Bal gibi İstanbuldaydım ama…
Abi böyle ONURlu adamın cenazesine artık ben gelemem ki , o eskidendi…diyemedim,
yutkundum
” Bir haftadır film çekimleri için Ege’deyim ” dedim.
-Bitti –
Bu yazı #KANSER hastalığına karşı farkındalık yaratmak için kaleme alındı

Benzer Yazılar

İki dilek tutum..Tuttu..Teşekkürler dünya / Ruhi Uzunhasanoğlu

Bugüne iki dilek tut… ” Ve çok uzak, Çok uzaklardaki istanbul limanında, Gecenin bu geç vakitlerinde, … Kaçak silâh ve asker ceketi yükleyen laz takaları: Hürriyet ve ümit, Su ve rüzgârdılar “ Şimdi çok uzaklarda, Taa hindistanda, Bir laz uşağı tek başına. Bugün saat 16:30 da Bengaluru Asya kupası yarı final maçına çıkacak.İlk maç deplasmanda...

Çocukları astılar / Ruhi Uzunhasanoğlu

* Çocukları astılar.Gazeteler,radyolar hergün onlardan sözediyordu.Kaçtılar,devletin eli uzundur kaçamazlar,yakalandılar , yargının karşına çıkarıldılar. İsimlerini duyuyorduk sık sık. Şakiler deniyordu birde.Şaki.… Şaka değil memlekette örfi idare vardı. Sokaklarda askerler,cemseler,polisler sık sık arama,tarama yapardı. Korku vardı , kaygı vardı büyüklerde,memleketin her yerinde ama biz çocuktuk… Evimize yakın çamlık dediğimiz bir yeşil alan vardı.Sanırım yaşıtlarimiz Teksas Tommiks oynuyordu...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Yazarlar

Yazarlar

Son Yorumlar

    Arşivler