Şeyh Zakzaki’nin huzurunda bir kez daha sınıfta kalmak/Akın KayaŞEYH ZAKZAKİ’NİN HUZURUNDA BİR KEZ DAHA SINIFTA KALMAK

Nijerya ordusu, 13 Aralık 2015 Pazartesi günü Nijerya’nın Zaria kentinde Şii lider Şeyh İbrahim Zekzaki tesadüf odur ki ülkede faliyet gösteren Boko Haram terör çetesinin insanlık dışı eylem ve cinayetlerini kınamak için yaptığı konuşma esnasında Şeyh Zakzaki’yi tutuklamak istemiş konuşmayı dinleyen sivil kitlenin buna itiraz etmesi ile askerler ağır silahlar da kullanarak bir katliam gerçekleştirmişlerdir. Sayısının hala bir netlik kazanmadığı bir çok haber kaynağına göre 500’ün üzerinde masum sivil yaşamını yitirmiş, ordu güçleri saatlerce alanı ablukaya alıp akıl almaz vahşet ve infazlar gerçekleştirmiş, herşey bitiğinde ise askerler İŞiD bayrağı açıp kutalama yaparak katliamın amacını tüm Dünya’ya mesajını vermiştir.

Esasında bu mesajı uzun yıllardır ve Dünya’nın bir çok çoğrafyasında verdiler de bizler görmeyi, anlamayı pek istemedik veya anlamak işimize gelmedi kolayı tercih edip kulak ardı ettik.

Her katliamları bir sonrakinin habercisiydi oysa, Suriye kaosu başladığında kendilerine sözüm ona ”cihadcı” diye adlandıran terör çeteleri bir bir masum sivilleri kestiğinde bu hareketin çok katılımcı ve kapsamlı bir proje olduğunu kendimce dile getirmiştim. Sahada gördüğümüz insanlıktan çıkmış vahşi örgüt militanlarının birer kiralık katil olduğu, perde arkasında vahabi Suud rejimi müttefiği siyonist İsrail, kuyruğu batının elinde olan petrol zengini birkaç Ortadoğu arap ülkesi ve AB/D ile Türkiye yönetimin kukla oynatıcısı olduğu bu listedeki her ülkenin farklı hedef ve beklentileri olsa da kesiştikleri nokta Dünya üzerinde ki tüm Ehlibeyt dostları, taraftarları Alevilerin imhasıdır.

Burada veya başka bir platformda yeniden bir Alevi tanımı yapmanın lüzumsuzluğunu ve maksatının malum imhacı akılın ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramayacağı gerçeğini de kısaca belirttip yazıya devam edelim..

Bu şer projenin nezdinde gayrısız Hz. Ali (RA) nin zikredildiği her dilin, evin, yurdun, milletin vs düşman sayılıp yok edilmesi gerektiği gerçeğini görmezlikten gelip kendi içimizde, çok uluslu ve şeytani bu yapılanma karşısında ideolojik ve ırksal etkileşim, dayatma ile kendini tarifleme farklılaştırma beyhude çabasında olan Türkiyeli Aleviler hayati bir yanılgıya düşürülmüş olsa da ilk olarak Suriye Laskiye Alevi katliamında ucu kendilerine kadar dokunacak olan bu projeye karşı cılız da olsa ses çıkarttılar ama bu ne yeterliydi ne de tüm Dünya’da durmayacak olan Alevi katliamlarına karşı acil bir bilinç kazandırmıştı.

Siyasal analizlerin şamatasından sıyrılıp etrafımızda ki bu gelişmelere manevi manada baktığımızda yüreğimizin titremesine mani olmanın imkansızlığında kahır olmamak elde değil.

İmam Ali’nin Beni seven bir dağ bile olsa musibete uğrar.” sözünde ki bin çoğrafyanın binlerce dağıyız oysa, musibet bizleri bir gün Yemen’de, bir gün Sivas’ta, bir gün Pakistan’da, bir gün Zaria’da buldu ve yarında bulacak, bu bizim şerefli kaderimiz, bu bizim bedelimiz.

Nijeryada’ki katlima Türkiye Alevi İnsiyatifi’nin kınama bildirisi elbette çok kıymetlidir ama yeterli midir? Söze geldiğinde 20 milyon Alevi’nin yaşadığı bu topraklarda uzak bir ülkedeki Alevi katlimanına 20 kişi mi itiraz, isyan etmeliydi! Şeyh Zakzaki’nin o yaralı fotoğrafına baktığımızda hiç mi ar duyup gücümüze gitmedi?

Toparlayacak olursak, düşmanın aleni ve acımasız hedefi derdi sensin. Sen! Afrikanın orta yerinde yaşayan bir siyahi Nijerya’lı Şii ile çıplak ayaklı mazlum Yemen’li Kusi ile tekkesi elinden alınmış Kosava’lı Bektaşi ile Irak’ta ki Kakai Kızılbaş Kürd ile aynısın hiç boşuna gözünü, kulağını, aklını, kalbini kapatma ya da kapat tekfirci çeteler gelir bulur açar Maazallah.

İmam Caferi Sadık ”Bizi sevdiğini söyleyip de düşmanlarımızdan beraat etmeyen yalancıdır”

 

Benzer Yazılar

İki dilek tutum..Tuttu..Teşekkürler dünya / Ruhi Uzunhasanoğlu

Bugüne iki dilek tut… ” Ve çok uzak, Çok uzaklardaki istanbul limanında, Gecenin bu geç vakitlerinde, … Kaçak silâh ve asker ceketi yükleyen laz takaları: Hürriyet ve ümit, Su ve rüzgârdılar “ Şimdi çok uzaklarda, Taa hindistanda, Bir laz uşağı tek başına. Bugün saat 16:30 da Bengaluru Asya kupası yarı final maçına çıkacak.İlk maç deplasmanda...

Kanser hastalığı için farkındalık yazısı…/ Ruhi Uzunhasanoğlu

Ne diyorum Yavuz ( Bingöl ) biliyormusun , Kocamustafapaşa’da öğrenci evinde bizim Muhsinle ( Kızılkaya ) kızartılmış patatese yumurta kırardık , yanında akşama kadar tok tutsun diye iki ekmek.İTü’de güzel insanlarla tanışmıştım , onlar başka dünyalar , hayaller peşinden gittiler , çok dert , çok tasa çektiler.Muhsin ne yaptı ne etti VEKİL oldu , bende...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Yazarlar

Yazarlar

Son Yorumlar

    Arşivler