Vicdan’ın iktidarı…/ Ruhi UzunasanoğluOlup bitene daha fazla dayanamayan Vicdan bu sabaha karşı yönetime el koymuştur. Bütün sokaklarda,meydanlarda özellikle  parklarda özgürce dolaşabilirsiniz. Çocuklara değil kurşun sıkmak , su sıkmak dahi yasaklanmıştır. Vapur iskelesinden gevrek simit alıp martılarla paylaşmayan lanetlenecektir.(Ankara ve iç bölgeler muaftır) Bütün madenlerde , tersanelerde , ağır iş kollarında işciler canları istediklerinde çalışacaklardır.Diğer işlerde mesai saatleri hava durumuna bağlanmıştır.”Bugün havam yok” diyen kendi bilecektir. Okullarda sınavlar yok hükmündedir. Öğretmenlerimiz derhal çekirdek aile olarak  tatile sevk edilmiştir (Tatil  seçenekleri ayrıca sunulacaktır ) Pastaneler sadece tatlı satmak zorundadır,acı,ekşi,tuzlu talebi görmezden , duymazdan gelinecektir(Ağzımızın tadı yerine gelene kadar) İnsanlarımıza düşünce , inanç , etnik kimlik , cinsel tercih sorusu soranlara  DELİ muamelesi yapılacaktır. Esas olan insan olmaktır (Bu konuyu tartışmak yasaktır) Bugüne kadar ülkeyi parsel parsel satanlara toplu törenle “İyi satar” ödülü verilecektir(Gururla gezebilirler) Bütün canlıların yaşama hakkını savunmak esastır,hayvanlara kötü muamele yapanlar sirklerde teşhir edilecektir.
Yüksek binalara,abuk subuk yapılara,plazalara,AVM’lere en yakın zamanda hadleri bildirilecektir. Derelerimize uzanan eller bir kaşık suda boğulacaktır. Hasta,yaşlı,engelli insanlarımız  önceliklidir.Sıra,prosedür, “bekle”, ama mevzuat böyle felan filan diyen O AN  bitmiştir. Başka ülkelerin içişlerine burnunu sokanlar,düşmanlık üretenler,zorunlu askerliğe alınıp cepheye sürülecektir.(Yüzde 50’e yakın gönüllü çıkacağını tahmin ediyoruz) “Garip,gurabanın” hakkını yiyenlerin yedikleri her lokma  boğazlarına  dizilecektir(Haram olsun) Yolsuzluk yapanlar Sibirya’ya  yol inşaatına gönderilecektir (Bu konuda Rus yönetimiyle ikili anlaşma imza aşamasındadır) Bilim,sanatta bütün  dünya GIPTA bize gıpta edecektir (Şimdi değilse en kısa sürede)
Geçmiş yönetim  sorgulanacak, yargılanacaktır.Bunun için halka açık mahkemeler kurulacak , sınırsız savunma hakkı verilecektir.
Sanıklardan bir tek şey istenecektir ; Yalan söylemeden bir paragraflık cümle  kurabilirseniz affedileceksiniz.(Sözümüz Söz)
Hapishanelerdeki politik tutsaklar derhal serbest bırakılacaktır.İçerde geçen ömürlerine karşılık onlara VİCDAN’lı bir ülke armağan edilecektir.
Memleketlerinden çok uzak diyarlarda sürgünde yaşamak zorunda kalanlar ; hasret bitmiştir.İlk uçakla atlayın gelin.
Vicdanın ikinci açıklamasına kadar  şimdi herkes görev başına…

Benzer Yazılar

İki dilek tutum..Tuttu..Teşekkürler dünya / Ruhi Uzunhasanoğlu

Bugüne iki dilek tut… ” Ve çok uzak, Çok uzaklardaki istanbul limanında, Gecenin bu geç vakitlerinde, … Kaçak silâh ve asker ceketi yükleyen laz takaları: Hürriyet ve ümit, Su ve rüzgârdılar “ Şimdi çok uzaklarda, Taa hindistanda, Bir laz uşağı tek başına. Bugün saat 16:30 da Bengaluru Asya kupası yarı final maçına çıkacak.İlk maç deplasmanda...

Kanser hastalığı için farkındalık yazısı…/ Ruhi Uzunhasanoğlu

Ne diyorum Yavuz ( Bingöl ) biliyormusun , Kocamustafapaşa’da öğrenci evinde bizim Muhsinle ( Kızılkaya ) kızartılmış patatese yumurta kırardık , yanında akşama kadar tok tutsun diye iki ekmek.İTü’de güzel insanlarla tanışmıştım , onlar başka dünyalar , hayaller peşinden gittiler , çok dert , çok tasa çektiler.Muhsin ne yaptı ne etti VEKİL oldu , bende...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Yazarlar

Yazarlar

Son Yorumlar

    Arşivler